Милена Рашић (рођена 25. октобра 1990. у Приштини, СФРЈ)
Одбојку је почела да тренира 2002. у Шумадији из Аранђеловца. У периоду од 2007. до 2010. играла је у Србији за панчевачки клуб Динамо, а од 2010. наступа за француски Кан са којим је освојила два пута првенство Француске и Куп Француске 2011. и 2012.
Освајала је медаље на најзначајнијим светским такмичењима међу којима се издваја злато са Европског првенства 2011.и бронза са Светског Гран Прија 2011. Са репрезантацијом је освајала и одличја у Европској лиги - два злата и бронзу. Наступала је на Олимпијским играма 2012. у Лондону.
Велики успех са репрезентацијом је остварила на Олимпијади у Рију кад је освојена сребрна медаља и изабрана је у идеални тим турнира. Освојила је златну медаљу на Светском првенству 2018. године у Јапану, прву у историји српске одбојке.
Остаће упамћена по речима упућеним са балкона скупштине града Београда по повратку из Јапана а коју су Српски режимски медији одбили да пренесу:"„Желим да се захвалим свим људима из Републике Српске, Црне Горе и да пошаљем сву љубав овог света за моје Косово“.
Коментари
Постави коментар